Klasik Homeopati Derneği
Bizi Arayın! 0538 327 88 04

Çalışma Ortakları

 

 

Çalışma Ortakları

Liga Medicorum Homoeopathica Internationalis (LMHI)
10 eylül 1925 te 9 ülkeden 12 homeopatik hekim tarafından Roterdam’da kurulan uluslar arası homeopatik tıp örgütünün şu anda dünya çapında binlerce üyesi vardır. Şu anki merkezi ise Genevre, İsviçre olan LMHI nin kuruluş amacı ise özet olarak şöyledir: “…dünya çapında homeopatiyi geliştirmek ve korumak…homeopatik diploması olan hekimleri ve ilgili, meraklı kişiler ve organizasyonlar arasında bir bağ oluşturmak…”

Kısaca Liga denen örgütün bir yönetim kurulu ve bir de uluslar arası komitesi vardır. Uluslar arası komitede her ülkeden bir başkan yada ülke temsilcisi yer alır*. Bireysel yada kurumsal olarak üye olunabilecek Liga, her sene bir ülkede binlerce kişinin katılımı ile bir kongre düzenler. Ayrıca altı ayda bir elektronik ortamda bülten yayınlarlar.

Liga’nın son zamanların en büyük hedefi ve projesi ise bir uluslar arası homeopati diploması vermektir. Bu diplomayı verecek olan kurumlar / organizasyonlar ve okullar belirli bir minimum standardı sağlamaları gerekmektedir. Liga tarafından belirlenen minimum temel eğitim ve supervizyonları tamamlamış kişiler bir sınava tabi tutulduktan sonra Liga ‘nın homeopatik diplomasını almaya hak kazanırlar.

Avrupa Homeopati Komitesi (ECH)
Avrupa Homeopati Komitesi (ECH) homeopatik tıpta uzmanlaşmış hekimlerin Avrupa’daki tek derneğidir. Birçok homeopatik veteriner, diş hekimi ve eczacıyla birlikte 25 Avrupa ülkesinden 40 homeopatik hekim derneğini temsil eder.

ECH, homeopatinin bilim ve tıbbi uygulama kalitesini geliştirme ve savunmayı, Avrupa’da homeopatinin tıbbi uygulamasının uyumlandırılmasını, ve Avrupa’da aynı hedefleri taşıyan birey ve kuruluşları temsil etmeyi amaçlar. ECH’nin nihai hedefi Avrupa vatandaşlarının profesyonel bağlamda homeopatik bakım için giderek artan talebini karşılayacak homeopatinin Avrupa sağlık sistemine tam entegrasyonunu sağlamaktır.
Websitesi: www.homeopathyeurope.org